Lajme

30 September 2016

10 CELEBRITIES ME TE PAGUAR TE KETIJ VITI

10 CELEBRITIES ME TE PAGUAR TE KETIJ VITI

1- Komediani Kevin Hart eshte I paguari me se shumti vit pas viti,nese ne 2015 ai arriti te fitonte 28.5 milion dollare kete vit ai e coi shifren ne 87.5 milion dollare. Po kush eshte sekreti I tij? Ai ka performuar ne mbi 100 shfaqje perreth botes ne stadiumet dhe skenat me te medha duke u shperblyer me mbi 1 million dollare per shafqje.Kjo e ben ate jo vetem komedianin me te paguar ne listen tone,por gjithashtu edhe shakatorin me te madh te gjithe koherave duke arritur te kaloje dhe vet Jerry Seinfeld,I cili fitoi 36 million dollare per kete vit.
kevin-hart

2- Vendin e dyte si me e paguara ne kete vit qendron Taylor Swift.Ajo mblodhi plot 170milion dollare Brenda ketij vit,me shume se dyfishi I vitit te kaluar qe ajo mblodhi 80million dollare. Ylli I popit ne tourin e saj rreth botes arrite te fitoje me se 2.2million fanse dhe te fitoje 250milion dollare ,nga te cilat 200 milion vijne vetem ngaSHBA. E vetme ajo arriti te thyeje dhe rekordet e Rolling Stone.
taylorrr
3- Personazhi tjeter qe befasoi kete vit me fitimet e tij eshte The Rock.Kete vit fitimet e tij kaluan cdo limit qe ai kishte kapur deri me tani.Roli I tij ne filmin e shumeperfolur Fast& Furios dhe performanca e tij mjaft e mire si duket ja rriti famen dhe suksesin atij. Dhe ne filmin San Andreas ai u pagua me 437 million dollare dhe theu rekorde ne Azi e ne Ameriken Latine.Ai po pret sukseset e radhes me role te tjera.
the-rock

4- Perpos fames se keqe per abuzimin e gruas se tij,Jonny Deep diti ti menaxhoje mjaft mire te ardhurat e tij dhe per kete vit. Ai e coi shifren nga 30million te vitit te shkuar ne 48 million dollare per 2016-en. Pas Jack Sparrow ,roli I tij me fitimprures ishte ai ne Alice Through The Looking Glass.Nderkohe po pret te shkelqeje ne ‘The Libertine” dhe ‘Invisible Man”.
jehny-deep
5- Sofia Vergara aktorja me e paguar dhe e njohur per nominim ne Emmy me rolin e saj Gloria ne Modern Family,eshte ne top 10 me te paguarat e vitit.Nderkohe ajo po e rrit profilin e saj me partneritete me kompani si Cover Girl dhe Chevy,por gjithashtu ajo po fiton kontrata te reja me industri si ajo e kafese “Sharkninja” apo furnitoret e make up te Rooms to Go.
siphia
6- Jennifer Lopez,kengetarja super e njohur latine,kete vit ka arritur te rrise fitimet e saj me 38,6% nga viti I kaluar nga 28.5 million dollare ne 39.5 million dollare.Me debutimin e saj ne thrillerin “The boy next Door” dhe ne dramen “Shades of Blue” si duket ka pasur sukses dhe ne te ardhura.Gjithashtu ne korrik te ketij viti ajo ka arritur te kete bashkupunimin e radhes si producente ekzekutive per nje konkurs kercimi te quajtur “World of Dance” e cila I ofron asaj rreth 1 million dollare.
lopez
7- Kenny Chesney per vitin 2016 ka rritur Shumen me 33.3% nga 42mdollare ne 56million dollare.Ka mundesi qe ndikim shume te madh pergjate ketij viti ne te ardhurat e tij ka pasur dhe turi gjate veres ne qytete e vende te ndryshme te botes.
kenny
8- Tom Cruise ka shkuar nga 40 million ne 53 mmillion dollare.Roli I tij si Jack Reacher ne Never go back,do na riktheje Cruise ne ekranet tona ne tetor te ketij viti,por vec kesaj ky rol I shumepritur per Tom Cruise I ka rritur ndjeshem dhe kapacitetet e tij ne para.
tom
9- Foo Fighters u rrit me 27,6 % nga 38million ne 48million dollare per kete vit.Banda e rockut ka pasur nje tour perreth botes kete vit dhe ashtu si cdo grup apo kengetar tjeter ka arritur suksesin e radhes vec fames dhe fansave edhe te konvertuar ne para.
foo-gighera
10- Phil McGraw u ngrit me 25.7% nga 70million ne 88million dollare.Personazhi I njohur televiziv,psikologu dhe shkrimtari sukseset e tij ne fushat e ndryshme te jetesI ka shenuar me shuma me te medha monetare dhe kete here duke arritur ta mbaje fuqishem pozicionin e tij si nje nga njerezit me te pasur ne bote.
phil

|

Leave a Reply

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com