Lajme

13 March 2019

38 vite burg dhe 148 goditje me kamzhik vetëm sepse luftoi për të drejtat e grave

Nasrin Sotudeh, një avokate e njohur në Iran do të dënohet me 35 vite burgim dhe 148 goditje me kamzhik vetëm sepse luftoi për të drejtat e grave.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë familja e Nasrin teksa kjo e fundit akuzohet për për disa vepra që lidhen me sigurinë kombëtare, ndërkohë që avokatja dhe familja e saj hedhin poshtë akuzat.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com