Lajme

29 September 2014

Tech N9ne intervista per Eminem dhe Kendrick

||
0 Comment
|

Gjate nje interviste me rreperin Tech N9ne ai u pyet per mendimin qe kishte rreth kenges se Kendrick Lamar dhe kritikave qe i jane bere kesaj kenge, te cilen vete Lamar deshiron ti jepet statusi si nje ‘deklarate’ (not a single but a statement).

“Pse thone qe nuk eshte Kendrick? Sigurisht qe eshte Kendrick, dhe vellezerit Isley gjithashtu. Nuk mund te gabosh, a e dini se sa bukur do degjohej live ne skene me nje bande?  Ju nuk e kuptoni muziken. Nuk e dini se nga vijne te gjitha keto, nese do I dinit do i respektonit te gjitha keto gjera. Ai eshte Kendrick. Ai eshte cdo dite gjate gjithe dites, dhe eshte fantastike. Do behet gjigande madje dyshoj se do perdoret dhe ne plot reklama per Beats dhe cdo gje tjeter. Ne mesojme nga njeri tjetri. Ne ishim ne tur se bashku, kemi marre shume nga njeri- tjetri dhe jemi te dy gjigande. Inspirojme njeri- tjetrin pavaresisht stilit qe kemi.”

Me pas ai u shpreh per Eminem qe fitoi rekordin Guinness per perdorimin e me shume fjaleve ne nje kenge.

“Une nuk i numeroj fjalet qe perdor, nese dikush do ta beje kete le ta beje. Sepse nuk me intereson. Une shkruaj per jeten time dhe jo per te fituar nje rekord per te cilin as nuk konkuroj, keshtu qe, Eminem le ta gezoje.”

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com