Lajme

25 April 2018

Alban Ramosaj publikon këngën e re “Ike”

Këngëtari Alban Ramosaj Ashtu sikur kishte paralajmëruar ka publikuar projektin e tij më të ri muzikor. “Ike” titullohet kënga e tij e re, ku për tekstin dhe muzikën është përkujdesur vetë ai.

Kënga është e zhanrit R&B dhe vjen në një stil më ndryshe nga sa jemi mësuar ta shohim këngëtarin në produksionet e tjera muzikore. Ai gjithashtu vjen edhe si skenaristit dhe regjisor, pasi skenarin dhe regjinë e klipit të tij i ka realizuar vet.

Kjo këngë, siç ka treguar vet Ramosaj është pjesa e parë e triologjisë “Hireath”, ndërsa pritet që së shpejti të publikojë edhe dy projekte tjera që përkojnë me këngën “Ike”.
Kënga është publikuar në kanalin YouTube edhe me klip, i cili është punuar nga regjisori Artemis Hajdini.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com