Lajme

27 November 2018

Alban Skënderaj publikon baladën e re “Nëntor,26”

Krejt papritur kantautori i njohur, Alban Skënderaj ka publikuar këngën e tij më të re. “Nëntor, 26” titullohet produksioni i tij muzikor i cili përputhet me datën e ditës së djeshme. Këtë projekt Albani e ka shoqëruar me një videoklip të animuar me tekst.

Vetë kantautori është kujdesur për muzikën dhe tekstin e këngës. Kënga fillimisht pasqyron problemet mes një çifti dhe madje sesi partneri harron edhe ditëlindjen e personit të zemrës por në fund gjithçka finalizohet mjaft bukur.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com