Lajme

28 April 2014

Alexander Wang,stilisti i ri i H&M

||
0 Comment
|

Ne coachella eshte mbajtur nje konference shtypi nga drejtues te kompanise se modes H&M,ku kane anoncuar marreveshjen e bere javen e kaluar me stilistin e njohur Alexander Wang.

Alexander Wang u be i njohur krejt i vetem ne industrine e modes,nga stili i kombinimit te urbanes me ate klasike,qe filloi te pelqehej shume kohet e fundit.

Wang do te jete bashkepunetor i H&M ,duke u renditur perkrah emrash te medhenj te fushes se modes,qe kishin bashkepunuar me pare me kompanine prestigjoze,si Isabel Marant,Maison Martin Margiela,Versace,Karl Lagerfeld dhe shume te tjere,por i pari amerikan qe bashkepunon me kete kompani

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com