Lajme

10 March 2018

Ardian Bujupi publikon projektin muzikor “Cote d’azur” ku këndohet gjermanisht, frëngjisht dhe shqip

Këngëtari Ardian Bujupi pas famës së arritur në trevat shqiptare, ai sprovoi veten edhe në tregun gjerman. Bujupi vitin e fundit ka sjell disa këngë në gjermanisht, të cilat janë pëlqyer dhe pritur mirë nga publiku.

Së fundmi, ai ka prezantuar për fansat projektin e tij më të ri muzikor me titull “Cote d’azur”. Këtë këngë, ai e sjell në bashkëpunim me reperin e famshëm francez, Hooss.

E veçanta e këtij projekti është gërshetimi i këngës në tri gjuhë: gjermanisht, frëngjisht dhe shqip. Ky bashkëpunim, duket se do të rezultojë mjaft interesant duke i sjellë sukses Ardianit në disa shtete.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com