Lajme

17 September 2018

Arifi i Elita 5: Nuk mendoja kurrë se grupi do të bënte 30 vjeç

Elita 5 u ngjiten në 7 shtator në skenën e amfiteatrit duke elektrizuar gjithë publikun e pranishëm me koncertin madhështor. Gazetarja e njohur Dasara Karaiskaj ka zhvilluar një intervistë me ta duke zbuluar emocionet e tyre para koncertit por edhe detaje interesante rreth mënyrës si është krijuar grupi, albumet e tyre, karriera  muzikore dhe projekti më i fundit Tornado.

Gjatë intervistës, vokalisti i Elita 5 zbuloi se grupi ka 30 vjet karrierë dhe ai nuk e ka kuptuar si kaluan kaq shpejt vitet por puna e tyre ka rezultuar e suksesshme. Madje midis të tjerave ai thotë se nëse dikush do ti thoshte në fillimet e tyre se grupi do kishte një sukses të madh pavarësisht kalimit të viteve nuk do e kishte besuar. Për sa i përket projektit “Tornado” ai shprehet se ndjehet i kënaqur që në tekst përmendet edhe Berlini sepse e lidh me vajzën dhe mbesën.

Për më shumë ndiqni intervistën e plotë në videon më poshtë:

|

Leave a Reply

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com