Lajme

31 January 2019

Ava Max në hapat e Dua Lipës! (VIDEO)

Me siguri të gjithë e keni dëgjuar hitin e njohur muzikor “Sweet but psycho”  por jo të gjithë e dinë se, këngëtarja e këtij hiti është me origjinë nga Shqipëria.

Armanda Ava Koçi, i cili është edhe emri i saj i vërtetë është me origjinë nga qyteti i Sarandës, por që në fakt është rritur në SHBA si shumë emigrantë të tjerë.

Me një karrierë të nisur si kantautore në SHBA, Ava Max u bë e njohur në mbarë botën me këngën “Sweet But Psycho”, e cila ka zënë top chart-et ndërkombëtare të muzikës pop.

Ava Max ka pranuar publikisht se është 100% shqiptare dhe shumë krenare, e cila po ashtu dëshiron që të rikthehet në atdhe sa më shpejtë të jetë e pundur për të prekur nga afër publikun shqiptar.

“Sweet but psycho” numëron aktualisht plot 104 milionë klikime.

|

Leave a Reply

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com