Lajme

28 September 2016

Beyonce dhe Justin Bieber më të nominuarit për MTV Europe Music Awards

||
0 Comment
|

Janë shpallur nominimet për çmimet e MTV Europe Music Awards dhe emrat me më shumë nominime janë Beyonce dhe Justin Bieber. Këta dy artistë janë nominuar në 5 kategori. Pas tyre vjen Adele me 4 nominime. Rihanna, Drake, Kanye West, Ariana Grande dhe The Weeknd jane disa nga te nominuarit e tjere. 

Kategoritë pë të cilat janë nominuar:

Beyonce- Best US act, Best Video për Formation, Best Female, Best Live Act dhe Biggest fans.

beyonce-c092716-1474996988-compressed

Justin Bieber- Best Canadian act, Best song me Sorry, Best male, Best pop dhe Biggest fans.

justin-bieber_640x480_81445851760

Adele- Best Song, Best female, Best live Act.

adele-2015-alasdair-mclellan-billboard-650

 

|

Leave a Reply

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com