Lajme

03 March 2016

Bimbimma Diss Lumi B Dhe Ledri ?

||
0 Comment
|

Për RTV Dukagjinin Bimi ka treguar se i ka gati 45 këngë të reja, nga të cilat do t’i ndaj 20 për album.
Ky projekt, sipas reperit, do të publikohet gjatë verës, kurse ajo çfarë ka premtuar ai është se këngët do të jenë jo komerciale dhe me tema aktuale të shoqërisë sonë.
Sa i përket komercializmit, BimBimma ka thënë që këso këngësh nuk do të bëjë asnjëherë, duke theksuar se ai nuk këndon këngë “mbi tavolina, ndër tavolina”, siç kanë bërë disa kolegë të tij. Ish pjesetari i grupit legjendar NR, njihet si kritik i madh i rrymes rap dhe shpesh eshte shprehur se eshte kunder cdo rapperi qe sjell kenge me tekste pa kuptim, pasi sipas tij, teksti dhe mesazhi qe percjell, eshte ne plan te pare.
Pjesë e këtij albumi do të jenë edhe disa bashkëpunime me reperë të tjerë, njëri nga të cilët është edhe reperi Cyanide, me të cilin Bimi brenda pak ditësh do të publikojë bashkëpunimin e parë. /Telegrafi

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com