Lajme

05 December 2017

Blerta Leka pas përfaqësimit të Shqipërisë në Miss Universe, ka diçka për të thënë…

Blerta Leka ka përfaqësuar Shqipërinë në ngjarjen e madhe të bukurisë, Miss Universe.

Miss Universe u mbajt së fundmi së fundmi në Los Angeles, ku Shqipëria u përfaqësua nga bukuroshja, Blerta Leka.
Një nga fytyrat e njohura të ekranit përfaqësoi Shqipërinë denjësisht, por nuk arriti që të triumfojë.

Ajo në një postim në rrjetin social Instagram ku shfaqet në momentin e prezantimit të saj dhe Shqipërisë, ka falënderuar të gjithë për mbështetjen, teksa arsyetoi mos suksesin e saj.
“Përfaësimi i Shqipërisë nga unë në Miss Universe. Ishte një eksperiencë e cila do të mbetet gjatë në mendjen time pavarësisht rezultateve finale. Personalisht dhashë maksimumin tim, por jo çdo gjë varej nga unë”.

“Unë do të kujtoj çdo moment të bukur që kalova aty me secilën prej vajzave që arrita të krjioj shoqëri për ato 20 ditë që ne qëndruam së bashku, gjithashtu dua të them se duhet të mbështesim secilin miss që do të shkojë atje pas meje sepse është vërtet një ndihmesë shumë e madhe nga ana psikologjike nuk duhet të harrojmë se jemi një vend i vogël”.
“Dua të falënderoj njerzit që vërtet më mbështetën dhe që patën besim te unë. Në fund fua të falënderoj familjen time e cila pa asnjë kusht qëndron prapa meje”, u shpreh Blerta në postimin e videos në rrjetin social.

Perfaqesimi i Shqiperise nga une ne @missuniverse.Ishte nje eksperience e cila do te mbetet gjate ne mendjen time pavarsisht rezultateve finale,personalisht dhashe maksimumin tim por jo cdo gje varej nga une.Une do te kujtoj cdo moment te bukur qe kalova aty me secilen prej vajzave qe arrita te krijoj shoqeri per ato 20 dite qe ne qendruam sebashku,gjithashtu dua te them se duhet te mbeshtesim cdo miss qe do te shkoj atje mbas meje sepse eshte vertet nje ndihmese shume e madhe nga ana psikologjike nuk duhet te harrojme qe jemi nje vend i vogel.Dua te falenderoj ato njerez qe vertet me mbeshteten qe me derguan mesazhe pafund urime dhe qe paten besim te une.Dua gjithashtu te falenderoj drejtorin nacional te #missuniversAlbania @eduartdeda i cili ben nje pune vertet te madhe dhe per mundesit dhe rruget qe i hap cdo vajze e cila kurorezohet por jo vetem. Ne fund dua falenderoj familjen time cila pa asnje kusht me qendron prane ne cdo moment ♥️

A post shared by Blerta Leka' (@lekablerta) on

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com