Lajme

08 February 2017

Bruno Mars deklaron se muzika rrjedh nga zezakët

|
By
|
0 Comment
|

Bruno Mars është një superstar i njohur ndërkombëtarisht në muzikë.Ndërsa kantautori ka ndërtuar një reputacion që bën meloditë që të mbeten në mendje. Mars tha për Latina se ai e sheh muzikën të themeluar nga muzikantë me ngjyrë,si Hip Hop dhe R & B, si një forcë e fuqishme.
“Kur ju thonë” muzikë të zezë, “e kuptojnë se jeni duke biseduar rreth rock, jazz, R & B, reggae, funk, doo-wop, hip-hop, dhe Motown. Zezakët i kanë krijuar të gjitha.”Pra, në botën time, muzikë e zezë do të thotë çdo gjë.Kjo është arsyeja pse Amerika e financon atë”.

31-vjeçari fituesi i Grammy ka lindur në Havai dhe prejardhjen e prindërve të tij e ka nga Puerto Rican,si dhe prejardhja spanjolle.

Mars thotë:”Unë jam një fëmijë i rritur në vitet ’90, muzika pop dhe R&B më është rrënjosur shumë nga Whitney, Diddy, Dr Dre, Boyz II Men, Aaliyah, TLC, Babyface, New Edition, Michael dhe shumë të tjerë.
Gjatë karrierës së tij, “24K Magic” këngëtari ka bashkëpunuar me repistë të shumtë si: B.o.B., Eminem, Royce da 5’9 “, Lil Wayne, Snoop Dogg, Wiz Khalifa, dhe Cee Lo Green.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com