Lajme

07 March 2017

Chance The Rapper dhuron një shumë marramendëse parash

Reperi Chance the Rapper ditën e djeshme ka mbajtur një konferencë për shtyp ku ka treguar se do të dhuronte 1 milion dollarë për sistemin e shkollës publike në Chicago.
Të premten ai u takua me Guvernatorin e Illynois, Bruce Rauner, dhe pas takimit ai tregoi se ishte i shqetësuar për qëndrimin e Rauner mbi arsimin.
“Jam i zhgënjyer dhe i frustruar nga mosveprimi i guvernatorit, por kjo s’më ndalon që të bëj çfarë mundem për të suportuar buriminn më të rëndësishëm të Chicago-s, fëmijët.”- ka thënë Chance gjatë një video live në Instagram.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com