Lajme

24 July 2017

Chris Brown akuzon promotorin e koncertit për shqetësim ekstrem emocional

|
By
|
0 Comment
|

Chris Brown ka çuar një organizator të koncerteve në gjykatë, duke e akuzuar për përpjekje për ta zhvatur atë në një situatë që shkaktoi shqetësim “ekstrem” emocional.
Këngëtari i “The Grass Is not Greener”, i cili shtyu një koncert të Vitit të Ri në 2004 në Filipine, por më vonë ripozicionoi datën për korrikun e vitit të ardhshëm, ka pohuar se promotori i koncertit ka shkaktuar shqetësime pasi ai nuk ishte në gjendje të largohej nga vendi përveç se të paguante $ 300,000.
Sipas redaktorëve në TMZ, incidenti ndodhi kur këngëtari 28-vjeçar nuk ishte në gjendje të kryente datën origjinale të koncertit pasi kishte “humbur pasaportën e tij” dhe nuk mund të udhëtonte.Ai pranoi të kthehej dhe të kryente koncertin e humbur në Manilla në datën e dakorduar më vonë, por sipas dokumenteve të shikuara nga TMZ, kur ylli që fitoi çmimin Grammy u përpoq të largohej nga vendi ditën tjetër, u ndalua nga burrat me armë që pastaj i thanë se do të duhet të paguajë para që të mund të largohej nga vendi.

Sipas dokumenteve, një avokat për vendin e koncertit i kishte thënë këngëtarit se ai duhej të paguante shumën në fondin e trustit të Jose Victor Los Banos Biongco, që besohet të jetë promotori ose ai do të arrestohej.Brown refuzoi të paguaje, punësoi një avokat të imigracionit dhe përfundimisht u zhdoganua të largohej nga vendi.Ai thotë se i mori tre ditë kohë për të dalë nga vendi, me promotorin dhe përfaqësuesit e tij thuhet se vazhdonin të kontaktojnë këngëtarin dhe të kërkonin pagesën edhe kur ai udhëtonte për në aeroport.

Redaktorët në TMZ shtuan se dokumentet zbulojnë se Brown dëshiron që Biongco të paguajë për “shqetësimin ekstrem” emocional që ai vuajti gjatë kësaj periudhe, pasi ai mendon se promotori kishte qenë duke u përpjekur të “zhvaste” para prej tij.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com