Lajme

06 September 2017

Çifti i njohur fiton gjyqin ndaj revistës që postoi fotot nudo të Kate

Kate dhe William kanë fituar çështjen gjyqësore ndaj revistës franceze Closer, e cila publikoi foto topless të Kate. Gjykata franceze vendosi që fotot, të cilat janë bërë kur çifti mbretëror ishte me pushime në Provence pesë vite më parë, ishin shkelje e privatësisë së tyre. Gjykatësi dëmshpërbleu çiftin me nga 50.000 euro secili, gjithashtu gjobiti stafin dhe fotografët e Closer, më shumë se 100.000 euro, shuma maksimale e lejuar. Fotot e Kate duke marrë rreze dielli në një tarracë u botuan në faqen e para dhe brenda botimit të Closer në vitin 2012.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com