Lajme

31 July 2014

Common :Revolucioni dhe Mentaliteti i Tupac

COMMON_JULY29Common i cili sapo ka lancuar albumin e tij Nobody’s Smiling, kete vit gjithashtu po feston 20 vjetorin e albumit te tij Resurrection.

“Duke bere kete album, ajo qe kishim ne mendje ishte te sillnim dicka te re, qe s’ishte degjuar me pare. Kur ky vit erdhi, filloi te flitej per hip hopin ne vitet ’94 dhe Resurrection i perkiste natyrshem kesaj teme. Une jam nje nga ata njerez qe jeton ne te tashmen, keshtu qe nuk flas per cfare kam bere ne te shkuaren, nuk e permend ate persa kohe qe as njerezit nuk kapen pas saj. Mendoj se nje artist duhet te lidhe dy gjera qe une i quaj “Gutter shit dhe Other shit”. Mendoni per Tupac ai ishte nje aktor, por dhe nje njeri i jetes reale. Ai ka kaluar shume gjera dhe

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com