Lajme

17 October 2017

Dasara Karaiskaj: Kemi mjekë shumë të mirë në Shqipëri, s’kemi nevojë për të huaj

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka premtuar se mjekët dhe infermierët do të kenë rritje rroge deri në 40%, e kjo do jetë deri në fund të mandatit. Por përpara se kjo të ndodhë do të ndërohen të gjithë drejtorët e spitaleve. Përzgjedhja e të rinjve do të bëhet me anë të një konkursi i cili do të vlerësohet nga mjekë të dëgjuar dhe ekspertë të specializuar jo vetëm shqiptarë por edhe të huaj.
Pasi i ka njohur dëgjuesit e emisionit me këtë lajm, Dasara ka theksuar faktin që në Shqipëri ka mjekë shumë të mirë e për pasojë nuk është nevoja të vijnë ndërkombëtarë për t’i përzgjedhur. Për të dëgjuar reagimin e saj të plotë ndiqni videon më poshtë.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com