Lajme

07 December 2018

Desata Metaj sulmon Jonida Shehun ”Nuk dilni dot nga lëkura e provincës”

Emisioni i fundit i Jonida Shehutishte pikërisht për Tiranën ku ndër të tjera u fol për traditat dhe zakonet.

Image result for jonida shehu
Por ky emision nuk i ka pëlqyer aspak gazetares së njohur të Klan Desada Metaj, e cila i është kthyer keq Jonidës.

Konkretisht gazetarja kapet me një pyetje të Shehut për përdorimin e termit “katnar” nga kryeqytetasit. Metaj i jep shpjegim fjalës, duke mos u kursyer aspak me moderatoren Shehu.

“Kujt i thoni “katnar” ju tironsit?-pyet drejtuesja e emisionit kushtuar Tironës.

Unë: Ty mi katnare dhe ca të tjerëve si ti që jeni plot me komplekse dhe nuk dilni dot nga lëkura e provincës dhe të përshtateni me qytetërimin…që nuk është vetëm tirons në Shqipëri.

Se mos harroj…edhe protestat n’Tironë ndizen gjithmonë”, shkruan Metaj në një postim në Facebook.

Image result for desada metaj

 

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com