Lajme

18 July 2017

Disney sjell versionin e ri të ALADIN, ja kasti i aktorëve

Disney ka publikuar kastin e aktorëve për versionin e tyre të ri të Aladdin dhe Dumbo. Will Smith do të marrë rolin që në versionin e animuar e ka pasur Robin Williams, atë të Xhindit. Ylli britanik Naomi Scott do të luajë Princeshën Jasmine dhe Mena Massoud do të luajë personazhin krysor. Për këtë të fundit ky do të jetë roli i parë kryesor në një film.
Xhirimet për këtë film me regjizor Guy Ritchie do të fillojnë në fund të këtij muaji në Londër.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com