Lajme

08 May 2017

DJ Khaled triumfon në UK

|
By
|
0 Comment
|

Ylli i Hip-hop DJ Khaled ka shënuar numrin e tij më të madh të klikimeve të tij të para ndonjëherë në U.K me këngën e tij “I’m the One”.Kënga e cila përmban Justin Bieber,reperin e Migos Quavo, Chance Rapper dhe Lil Wayne, ka debutuar në vendin e parë në klasifikim e të premtes(5 maj).Sipas përpiluesve të kompanisë zyrtare të Britanisë, “I’m the One”, u transmetua 5.1 milionë herë, duke kaluar edhe vendin e parë të javës së kaluar, “Clean Symphony”, “Clean Bandit” dhe “Zara Larsson”, duke e lënë në vendin e dytë.E treta është Ed Sheeran, me “Shape of You”, ndërsa kënga e Daddy Yankee dhe Luis Fonsi “Desposito” është në vend të katërt.Një tjetër në listë është kënga e Ed Sheeran, “Galway Girl”.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com