Lajme

05 August 2017

Drake, një investitor i zellshëm

|
By
|
0 Comment
|

Reperi Drake ka ndërruar ‘Cristal’ për ‘Matcha Tea’, pasi reperi është shpallur si një investitor i madh në një markë me zgjerim të shpejtë të pijeve energjike.
Sipas redaktorëve të revistës “Esquire”, ylli “Hotline Bling” është një nga investuesit kryesorë në markën ‘MatchaBar’, e cila kohët e fundit është zgjeruar me një vendndodhje të re në Los Anxhelos dhe po bashkëpunon me Whole Foods për nxjerrjen e pijeve më të mira të Energjisë në shishe.Matcha është një çaj i gjelbër pluhur shumë i dashur nga entuziastët e shëndetit dhe të Wellness.Ish-ekzekutivi i muzikës dhe CEO Graham Fortgang, i cili bashkë-themeloi kompaninë me vëllain e tij Max, zbuloi se 30-vjeçari është një nga investuesit kryesorë të kompanisë.
“Max dhe unë jemi vërtet të kënaqur me përfshirjen e Drake, të frymëzuar nga ngutja e tij dhe nga ajo që ai ka bërë në botën e muzikës”, tha Fortgang për Esquire. “Pra, për të pasur një person si ai të investojë në markën tonë, ne jemi vërtet të përulur nga vendimi i tij për të marrë pas platformën tonë” Better Energy “.
Ka patur pak shikime të pijeve në llogaritë e mediave sociale të Drake.Ylli i muzikës është një entuziast i mirënjohur i palestrës, i cili gjithashtu rregullisht vendos postimet e stërvitjeve të tij në palestër.Lajmet e sipërmarrjes së tij të biznesit vijnë pasi reperi kanadez gjithashtu ngacmoi nisjen e dyqanit të tij OVO në Yorkdale Mall, Toronto, në një videoklip të ri të postuar në internet.
Drake ndau një klip luksoz të shkurtër duke shfaqur Gyalchester për të promovuar nisjen e dyqanit.

Në video, këngëtari i “Controlla” shihet duke udhëtuar nëpër qendrën tregtare në krye të një Escalade SUV të zezë me ekuipazhin e tij të veshur me veshje të OVO-s.Dyqani i ri, i katërti i OVO në Amerikën e Veriut, do të nisë të shtunën në kohë për festën e tetë OVO Fest në Budweiser Stage të Torontos më 7 gusht.PARTYNEXTDOOR, Roy Woods, Majid Jordan, dvsn dhe Drake do të performojnë.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com