Lajme

06 December 2018

Dua Lipa, nënshkroi kontratën e parë kur ishte vetëm 18 vjeçe. Ja çfarë pune ka bërë…

Dua Lipa është një ndër artistet më të suksesshme të momentit dhe kjo falë punës së saj të palodhshme ku të gjitha këngët i jan kthyer në hite sigurisht.

Teksa po punonte në muzikë dhe ishte e vetme në Londër ndërkohë që familja i jetonte në Prishtinë, ajo po vazhdonte punën në një restorant si shërbyese.

 

Capture.JPG

xfgjhg.JPG

 

“E lash punën në të cilën punoja në Soho. Isha nikoqire mysafirësh në një restorant. Pasi e nënshkrova marrëveshjen, isha e lumtur sepse s’kisha nevojë të kthehesha më në atë vend”, ka thënë Dua në një intervistë në Maj të këtij viti.

Kësaj here ajo ka dhënë një intervistë edhe për revistën prestigjoze Vogue, ku ajo flet për karrierën e saj dhe të qenit feministe.

 

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com