Lajme

08 August 2018

Dua Lipa publikon videon ku flet shqip dhe ju do qeshni së bashku me të

Dua Lipa do të realizojë një nga koncertet më të rëndësishme në karrierën e saj, atë të “Sunny Hill” në Kosovë. Para mbërritjes së saj ajo ka publikuar një video për të gjithë shqiptarët, të cilët thotë se mezi pret t’i shohë sonte.

Videoja është e gjitha në shqip, dhe kjo është hera e parë që Dua publikon një video duke folur në gjuhën shqipe. Ajo madje shprehet se duhet ta perfeksionojë gjuhën pasi e kupton edhe vetë që nuk e flet siç duhet.

“Pasi e pashë disa herë para se ta postoja, kuptova që duhet të punoj pak më shumë me shqipen, ‘Menxi po pres!’, haha Ju dua!”, shkruan ajo me humor në video.

 

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com