Lajme

28 January 2019

Dua Lipa,artistja femër më e dëgjuar në gjithë botën!

Nëse përmendim artisten Dua Lipa nuk dimë ç’të sjellim në mend më parë?!

Faktin që ajo është pjesë e një filmi të suksesshëm,faktin që këngët e saj janë më të pëlqyerat apo faktin që ajo vetëm 23 vjeç po thyen rekorde në mbarë botën!

Dhe suksesi i rradhës ka lidhje pikërisht me faktin që Dua Lipa” ka arritur në total 9.5 miliardë dëgjime në të gjithë botën në Spotify dhe YouTube.

Së fundmi ajo hedhur nga froni ‘1986’ të Taylor Swifft.

Ky është një sukses i jashtëzakonshëm për Duan, e cila sapo ka publikuar këngën ‘Swan Song’, që do jetë kolona zanore e filmit ‘Alita: Battle Angel’.

Për vetëm 3 ditë në YouTube, kënga ka marrë mbi 6.6 milionë dëgjime.

 

 

|

Leave a Reply

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com