Lajme

03 December 2013

Revista prestigjoze Forbes ka shpallur listen e rapperave me te pasur te vitit 2014

||
0 Comment
|

Sean “P.Diddy” Combs,eshte milioneri #1 ne listen e publikuar me dt 16 prill nga revista  Forbes.

Ai ka nje pasuri rreth 700milion $,cka e rendit ne vendin e pare absolut per kete vit. “hapja e stacioni televiziv me te ri nga Diddy ,REVOLT TV,i dha atij mundesi te behet #1 milioner brenda nje dite te vetme”-shkruan Forbes

Dr Dre eshte #2 ne klasifikim sipas revistes. Lindur me emrin Andre Young,rapperi dhe producenti i famshem zoteron mbi 550milion $ pasuri,qe vijne nga kompania e kufjeve “Beats By Dre”,te cilen e ka ne pronesi bashke me Jimmy Lovine qe nga 2008

#3 ndodhet Jay Z,i cili paska humbur pozicionim ne klasifikim. marreveshjet e New York-ezit me Rocawear dhe Live Nation i siguruan te ardhura me nga 150milion $ secila,cka e con perandorine e Jigga-s ne nje pasuri totale prej 520milion$

#4  ndodhet Bryan “Birdman” Williams,i njohur edhe si “Baby”. Veterani i hip hopit,renditet ne kete pozicion,pasi te ardhurat qe perfiton nga 50% -shi i Cash Money Records,i sigurojne pjesen me te madhe te pasurise se tij prej 160milion$

#5 per Forbes ndodhet 50Cent,i cili me marreveshjen qe ka me kompanine “Vitamin Water”,ka raporuar se i kane siguruar plot 100milion $ pasuri

 

Ndersa listen e personazheve me te paguar nga Forbes,ka vite qe e kryeson Dr Dre

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com