Lajme

02 August 2018

Eleni Foureira publikon këngën e re “Caramela”

Eleni Foureira u krahasua me linjat trupore të këngëtares kolumbiane Shakira.

Këngëtarja shqiptare ka përfaqësuar Qipron në festivalin e këtij viti evropian të muzikës, Eurovision.
Bukuroshja zuri vendin e dytë në këtë ngjarje madhore në saje të performancës së shkëlqyeshme me këngën “Fuego”.
Por, duket se nuk ka pushim për artisten pasi ka sjell këngën më të re të shoqëruar me video, ku shfaqen ushtarë turq dhe grek.

“Karamel”, titullohet kënga e re teksa për muzikën është përkujdesur Doron Medalie, Moshe Peretz, Avi Ochayon ndërsa tekstin e kanë shkruar Sophia Papavassiliou dhe vetë Eleni.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com