Lajme

20 July 2018

Era Istrefi dekorohet nga Presidenti i Kosovës

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dekoroi sot me medaljen “Presidenciale jubilare të dhjetëvjetorit të Pavarësisë”, këngëtarën Era Istrefi, për siç tha kontributin e dhënë në promovimin e Kosovës në botë. Këngëtarja Era Istrefi ishte pjesë e këngës zyrtare të FIFA-s për botërorin e futbollit Rusi 2018.
Vetë Era është shprehur shumë falenderuese dhe e emocionuar për këtë nderim dhe i ka dhuruar Thaçit topin e fitmosur nga ajo, Ronaldinjo dhe Will Smith.

Kosova

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi dekoroi sot me medaljen “Presidenciale jubilare të dhjetëvjetorit të Pavarësisë”, këngëtarën Era Istrefi, për siç tha kontributin e dhënë në promovimin e Kosovës në botë. Këngëtarja Era Istrefi ishte pjesë e këngës zyrtare të FIFA-s për botërorin e futbollit 2018.

Publiée par VOA – Zëri i Amerikës sur Vendredi 20 juillet 2018

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com