Lajme

25 October 2019

Ermira Babaliu: Vitet e para në Amerikë ishin shumë të vështira .

Këngëtarja Ermira Babaliu jeton prej vitesh në SHBA. Kjo zhvendosje e ndodhur prej më shumë se 20 vitesh nuk ka qenë aspak e lehë për të. Në studion e Sara Radio Shoë, Babaliu rrëfeu përvojën e saj vitet e para pas shpërnguljes në Shtetet e Bashkuara. Ajo tha se gjithçka ndodhi falë Lotarisë Amerikane, një surprizë që e gjeti atë dhe familjen e saj të papërgatitur. Për të, pesë vitet e para kanë qenë të vështira dhe janë shoqëruar shpesh me dilemën “të rri apo të kthehem”.

Ka qenë viti ‘96, kur kemi luajtur një lotari amerikane, na doli dhe u zhvendosëm. Pesë vitet e para ishin të tmerrshme. Çdo ditë unë thoja do të kthehem. Ishim të papërgatitur”, rrëfeu ajo për mikrofonin e Tema TV.

Babaliu shtoi se gjeti përkrahjen e bashkëshortit dhe kujton edhe sot shprehjen e tij: “Në 8 orë ose në 10 orë udhëtim, kemi shkuar 200 vjet përpara”.

|

Leave a Reply

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com