Lajme

27 February 2017

Fituesit e Oscars 2017, ja ku shkuan statujat e arta

|
By
|
0 Comment
|

Është zhvilluar në Los Angeles mbrëmja e 89-të e Academy Awards. Në prezantimin e Jimmy Kimmel dhe praninë e shumë aktorëve të njohur, gjatë mbrëmjes janë dorëzuar statujat e arta për fituesit e kategorive të ndryshme, ndërsa janë interpretuar live dhë këngët kandidate për Oscar.

Ja cilët janë fituesit:

Aktori më i mirë në rol mbështetës

Mahershala Ali (Moonlight)

Aktorja më e mirë në rol mbështetës

Viola Davis (Fences)

Kinematografia më e mirë

La La Land

Filmi më i mirë vizatimor

Zootopia

Montazhi më i mirë

Arrival

Filmi dokumentar më i mirë

OJ: Made in America

Filmi dokumentar me metrazh të shkurtër më i mirë

The White Helmets

Filmi më i mirë në gjuhë të huaj

The Salesman

Filmi më i mirë i shkurtër pa montazh

Sing

Fimi më i mirë vizatimor i shkurtër

Piper

Montazhi më i mirë i zërit

Arrival

Miksimi më i mirë i zërit

Hacksaw Ridge

Produksioni më i mirë

La La Land

Efektet vizuale më të mira

The Jungle Book

Kostumografia më e mirë

Fantastic Beasts and Where to Find Them

Makeup-i dhe Flokët më të mirë

Suicide Squad

Muzika më e mirë origjinale

La La Land

Kënga më e mirë origjinale

City of Stars (La La Land)

Skenari më i mirë origjinal

Manchester By The Sea (Kenneth Lonergan)

Skenari më i mirë i përshtatur

Moonlight (Barry Jenkins)

Regjia më e mirë

La La Land (Damien Chazelle)

Aktori më i mirë në rol kryesor

Casey Affleck (Manchester By The Sea)

Aktorja më e mirë në rol kryesor

Emma Stone (La La Land)

Filmi më i mirë

Moonlight

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com