Lajme

17 June 2019

Gati për plazh? Moti mund t’ju prishë planet!

Fundjava që sapo lamë pas është mbyllur me temperatura ekstremisht të larta. Shumica e banorëve të Tiranës (e jo vetëm) kanë braktisur kryeqytetin për t’ju drejtuar plazhit në mënyrë që të relaksohen e të shijojnë kombinimin e diellit dhe ujit.

Ky fillim jave ka supriza. Moti do të jetë i kthjellët dhe me vranësira, më së shumti në juglindje dhe verilindje të vendit ku pritet që të ketë edhe reshje shiu.

Temperatuar për këtë të hënë të datës 17 Qershor do të variojnë nga 23 deri në 27 gradë celciues, ndryshe nga e shtuna që lamë pas ku temperaturat shënuan 36 gradë celcius.

Të martën dhe të mërkurën vranësirat do të variojnë dhe në mesditët të këtyre dy ditëve pritet shi.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com