Lajme

19 February 2020

Horoskopi/ Pikat e forta të shenjës tuaj

||
0 Comment
|

Të gjithë kemi pikat e forta, por ndonjëherë i harrojmë ose i marrim si të mirëqena. Përkundrazi, ne duhet të mësojmë të theksojmë karakteristikat tona më të mira, në mënyrë që të rrisim vetëvlerësimin tonë dhe të përmirësojmë vetëdijen për veten. Bazuar në Shenjën tonë të Zodiakut, Horoskopi dhe Yjet na zbulojnë se cilat janë pikat e forta të secilës Shenjë.

Dashi- Ju keni shenjën e parë të Horoskopit, atë të pionierëve, të atyre që largohen në vijën e përparme me forcë dhe guxim për të përballuar çdo aventurë. Forca juaj kryesore është sigurisht fryma juaj luftarake, e cila gjithashtu ju shoqëron kur bëhet fjalë për të ndjekur shkaqe që u përkasin miqve tuaj dhe të gjithë njerëzve që doni. Ju kurrë nuk hiqni dorë dhe, madje edhe në rast humbjeje, ju përgëzoni kundërshtarin tuaj dhe ktheheni në fushë me shumë dinjitet dhe forcë mendore.

Demi – Ka shumë cilësi që mund të mburreni me të, por në mesin e tyre qëndron vërtet këmbëngulja e madhe, të cilën ju shfaqni vazhdimisht në çdo fushë të jetës tuaj. Kur duhet të kryeni një projekt, në fakt, nuk ka asgjë që mund t’ju ndalojë dhe e dini se është e nevojshme të prisni një kohë që gjithçka të shkojë sipas pritjeve tuaja. Ky është sekreti juaj: të dish të njohësh vlerën e pritjes, e cila gjithashtu ju lejon të përsosni rezultatin që dëshironi të arrini. Ju mund të kultivoni vendosmëri.

Binjakët – Ju jeni një person jashtëzakonisht i ndritshëm dhe të kaloni disa kohë në kompaninë tuaj është gjithmonë një përvojë shumë e këndshme. Karakteristika juaj kryesore, e cila ju lejon të jeni gjithmonë të gjallë dhe të zhvilloni një sens të shkëlqyeshëm të vëzhgimit, është sigurisht kurioziteti. Kur dëgjoni për diçka të re, bëheni kurioz dhe filloni të bëni pyetje për të mësuar më shumë. Ndonjëherë jeni sipërfaqësor, duhet ta pranoni. Por, për më tepër, ju jeni ai që përcakton atë që vlen të hetohet apo jo.

Gaforrja – Dikush herë pas here bën gabimin që ta konsideroni Shenjën Zodiake tuaj të dobët. Ky nuk është absolutisht rasti! Ndonjëherë mund të dukeni të dobët sepse nuk keni frikë të tregoni emocionet dhe prekshmërinë tuaj, por kjo është ajo që ju bën të fortë. Dhurata juaj është sigurisht ndjeshmëria dhe kjo ju lejon të lidheni me njerëzit afër jush çdo ditë me një pajisje shtesë. Ju e kuptoni gjendjen e tyre dhe kuptoni lehtësisht reagimin që mund të kenë.

Luani – Ju i përkisni Shenjës Zodiake të mbretërve dhe mbretëreshave: merreni me mend që çdo dëshirë juaj së shpejti mund të jepet nga njerëzit përreth jush ose nga universi. Ju jeni një person pasionant, energjik, me diell dhe ajo që gjithmonë ju veçon nga të tjerët është entuziazmi që vendosni në gjithçka që bëni. Ato janë gjërat e thjeshta dhe origjinale që ju japin më së shumti ngarkesë dhe, kur e doni diçka ose dikë, mund të jeni gjithashtu shumë problematikë dhe dërrmues.

Virgjëresha – Një person i kujdesshëm si ju, me siguri ka shumë karakteristika të tjera, të cilat vlerësohen, apo madje shkaktojnë zili tek të tjerët. Midis këtyre, rendi sigurisht që dallohet. Dikush e ngatërron këtë term me një person të fiksuar pas rregullit, por jo domosdoshmërisht e nënkupton atë. Ka njerëz të Virgjëreshës me tavolina të çrregullta. Në fakt është një lloj tjetër i rendit, mendor, i bërë nga skema që ju lejojnë të jepni vlerën e duhur dhe pozicionin e duhur për gjithçka.

Peshorja – Shenja juaj Zodiac është e lidhur me bukurinë, në të gjitha format e saj. Prandaj mund të thuhet se ju jeni një dashnor i artit. Por, çfarë kërkoni vazhdimisht në situatat ku jetoni dhe në njerëzit që takoni? Ju kërkoni harmoninë e formave dhe bëni gjithçka të mundshme për të bërë gjithçka më të këndshme. Kjo është pika juaj e fortë: aftësia e lindur për ta bërë botën më të bukur ose njerëzit përreth jush më të bukur. Kjo harmoni është e lidhur me një disiplinë të thellë të brendshme.

Akrepi – Për ju një gjë është e bardhë, ose është e gjitha e zezë, ose e doni, ose e urreni veten. Dhe as nuk doni të merrni në konsideratë idenë që hije gri ekzistojnë. Edhe nëse ky aspekt i juaji mund të bezdisë dikë, ajo që të gjithë vlerësojnë rreth jush është pasioni që shkëlqen në të gjitha gjërat që bëni: ju i jetoni ato intensivisht, me përkushtim, duke përqendruar të gjitha energjitë tuaja mbi to. Kur jeni serioz për diçka, nuk ka shpërqendrime të mundshme.

Shigjetari – Forca juaj sigurisht vjen nga Planeti juaj në pushtet: Jupiteri i mirë. Karakteristika më e mirë që ju jep është padyshim optimizmi, i cili ju udhëzon në të gjitha kohërat e ditës. Ju nuk jeni një person që ankohet dhe ju gjithmonë tregoni një mirënjohje të thellë për atë që jeta ju ka dhënë. Ju jeni të vetëdijshëm se ndonjëherë disa situata mund të shkojnë keq, por ju zgjidhni shpresën për një ndryshim pozitiv, gjithmonë dhe në çdo rast. Ky optimizëm është një magnet për fat.

Bricjapi – Duhet pranuar që shpesh merrni akuza të padrejta për të qenë shumë të ftohtë dhe të shkëputur nga një person. Në fakt, ndryshe nga shumë njerëz të tjerë, e vërteta është se ju mund t’i merrni seriozisht angazhimet tuaja dhe të përpiqeni t’i mbani larg nga çdo hutim. Ajo që ju bën të fortë është aftësia juaj organizative, e cila mund të gjendet të ty.

Ujori – Nuk është e lehtë për të kuptuar karakterin tuaj dhe shumë njerëz, duke mos ju etiketuar ndryshe, shpesh ndaleni në “çuditshmërinë” tuaj, e cila në një farë mënyre është e lidhur edhe me origjinalitetin tipik të Shenjës tuaj. Sidoqoftë, në realitet, forca juaj e vërtetë është pavarësia: gjithmonë arrini të mbani një shkëputje të caktuar nga njerëz ose situata që ndoshta edhe ju përfshijnë nga afër. Për ju, vetmia është një avantazh dhe, nëse kërkoni kompani, është pothuajse gjithmonë për kënaqësi dhe jo për nevojë.

Peshqit – Të gjithë duhet të kenë në jetën e tyre një person të Shenjës së Zodiacit të Peshqve, aq të dashur dhe të disponueshëm kur të jetë e nevojshme. Në fakt, pika juaj e fortë është mirësia me të cilën shpesh i lini njerëzit afër jush pa fjalë. Në fakt, jo të gjithë janë të gatshëm të bëjnë atë që bëni për të dashurit. Ju përshtateni me lehtësi në çdo situatë dhe përpiqeni t’i kënaqni të tjerët t’i bëjnë ata të lumtur dhe sepse, në këtë mënyrë, ndiheni të dobishëm dhe të rëndësishëm për jetën e tyre./tgcom24.mediaset.it/

|

Leave a Reply

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com