Lajme

11 October 2019

Inis Neziri:Dua të martohem me Ylli Limanin.

Artistia më e talentuar e skenës shqiptare por jo vetëm, Inis Neziri 18 vjeç pushton skenat botërore me zërin e saj mahnitës. E ftuar në Mcn radio nën drejtimin e Dasara show nuk mbeti asgjë pa u biseduar deri tek martesa. Po pse pikërisht Ylli Limani?

 

 

 

 

 

 

 

Sigurisht duke u bazuar në preferencat e saj muzikore Ylli mbetet ne top listë. Ishte thjeshtë një sugjerim nga Dasara e cila do dëshironte pafund një martesë mes dy artisteve të talentuar të muzikes. Gjatë intervistës Inisi pohoi që do të ishte e gatshme për këtë martëse madje të ishin të ftuar të dy në studio. Kaq na mjaftoi ne të jemi të qartë që Inisi nuk I thotë dot jo Ylli Limanit. Përtej të qeshurave në studio degjuesit e mcn radio kishin kenaqësinë ta dëgjonin live me këngën “Harrom” të Ylli Limanit pse jo “burrit” të ardhshëm.

 

Inisi na rrefeu gjithashtu për vështirsitë në skenat botërore , ku u shpall fituese e edicionit të 18 të festivalit “New Wave” , të zhvilluar në Soçi të Rusisë. Ajo garoi përballë 13 zërave të tjerë të të rinjve të talentuar të muzikës pop nga vende të ndryshme të botës dhe kjo konkurence e ndjeshme nuk ishte aspak e lehtë duke mare parasyshë faktin qe për natën e parë të konkurimit I duhej të mësonte tekstin në gjuhën Ruse, për këtë ju deshën plot 3 muaj pergatitje për të pasur një fitore dënjësishtë të merituar.

 

Leave a Reply

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com