Lajme

09 November 2018

Irkenc Hyka publikon baladën “Kthema” në bashkëpunim me Kaltrina Selimin

Irkenc Hyka njihet si një nga kantautorët më të suksesshëm në skenën muzikore shqiptare. Ai ka sjellë produksione muzikore që janë shndërruar në hite dhe kanë fituar zemrat e fansave.  Ai këtë here ka vendosur të vijë në një bashkëpunim me Kaltrina Selimin.  Kënga e tyre është një baladë dhe mban titullin “Kthema”.

Muzika është punuar nga vetë Irkenci, ndërsa për tekstin  është kujdesur vetë Endrit Mumajesi. Kënga trajton temën e dashurisë dhe ka marrë komente positive që në momentet e para të publikimit.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com