Lajme

10 October 2018

Ja cilët janë këngëtarët që fituan çmime në “American Music Awards 2018”

“American Music Awards” u mbajt në teatrin “Microsoft” në Los Angeles, të martën mbrëma.

Shumë artistë të njohur botëror ishin pjesë e këtij eventi, ndërsa nuk munguan edhe tri shqiptaret e suksesshme: Bebe Rexha, Rita Ora dhe Dua Lipa.
Nata e së martës dhuroi shumë çmime për pjesëmarrësit, por më të shpërblyerat ngelën Taylor Swift dhe Camila Cabello, me nga katër çmime të fituara secila.

Në vazhdim ju njohim me listën e plotë të fituesve të këtij viti në “American Music Awards 2018”:

Artisti i vitit:
Drake
Imagine Dragons
Post Malone
Ed Sheeran
Taylor Swift

Artisti i ri i vitit
Camila Cabello
Cardi B
Khalid
Dua Lipa
XXXTENTACION

Bashkëpunimi i vitit
Camila Cabello ft. Young Thug, “Havana”
Post Malone ft. 21 Savage, “Rockstar”
Bruno Mars & Cardi B, “Finesse”
Bebe Rexha & Florida Georgia Line, “Meant To Be”
Zedd, Maren Morris & Grey, “The Middle”
Albumi më i preferuar i zhanrit Pop/Rock
Drake, “Scorpion”
Ed Sheeran, “÷ (Divide)”
Taylor Swift, ‘reputation’

Kënga më e mirë e zhanrit Pop/Rock
Camila Cabello ft. Young Thug, “Havana”
Drake, “God’s Plan”
Ed Sheeran, “Perfect”

Artisti më i mirë mashkull i zhanrit Country
Kane Brown
Luke Bryan
Thomas Rhett

Artistja më e mirë femër e zhanrit Country
Kelsea Ballerini
Maren Morris
Carrie Underwood

Dueti ose grupi i preferuar i zhanrit Country
Dan + Shay
Florida Georgia Line
LANCO

Albumi më i preferuar i zhanrit Country
Kane Brown, “Kane Brown”
Luke Combs, “This One’s For You”
Thomas Rhett, “Life Changes”

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com