Lajme

08 November 2019

Ja si qëndron e vërteta e reagimit të Noizit ndaj gazetares Dasara Karaiskaj.

||
0 Comment
|

Në kuadër te 30 vjetorit te rënies se Murit të Berlinit , gazetare të radios zviceriane @couleur3 nisen për nje cikël dokumentaresh në vendet e lindjes për të parë më nga afër historinë e kulturen e repit në Shqipëri .
Sipas Karaiskajt, ne interviste te dhënë ne studion e MCN Radios, Mozzik dhe Noizy duhen hedhur në plehra. “Po të duash të përmend dhe emra konkretë, thotë ajo për Couleur3. “Kemi një personazh këtu që quhet Mozzik që do bënim mirë ta merrnim dhe ta hidhnim në një kosh plehrash për repin që pretendon se bën. Të njëjtën gjë do të thoja edhe për Noizy-n.”

|

Leave a Reply

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com