Lajme

12 September 2018

Ja vendet ku mund të kaloni muajin e mjaltit…

Sapo jeni martuar, jeni tepër të lodhur e të stresuar nga përgatitjet e dasmës? Dëshironi një vënd relaksues dhe magjepsës? Ja cilat janë gjashtë vendet që ne do t’iu sugjerojmë:
1.Karaibet, nje nga plazhet më të bukura që i josh të sapomartuarit me ujin e kaltër dhe klimën tropikale.

2.Maldivet, sigurisht jane ndër top destinacionet për pushime përrallore. Njihen për plazhet me rërë te bardhë e ujë si kristali, resortet luksoze, ikjen nga realiteti, atmosferën romantike.


3.Bali, nëse ciftet duan një muaj aktiv të mjaltit, kjo është zgjedhja e duhur. Ecje nëpër xhungël, vizitimi i tempujve, kokteje afer pishinave. Një mrekulli e vërtetë!

4.Italia, nëse dëshironi pushime të buta dhe relaksuese. Ky është vendi ideal. Përvec Romës dhe Venecies, zgjedhje të mahnitshme janë dhe Florence me Positanon ku mund të shijoni klimën mesdhetare, ushqimin dhe verën.

 


5.Greqia, Millie Mackintosh dhe Hugo Taylor zgjedhje tepër e mirë për muajin e tyre të mjaltit, ndërkaq Greqia ka shumë për t’iu ofruar çifteve që kërkojnë pushim relaksues dhe romantik.

Santorini është ishulli më i njohur grek për ta vizituar, por mund t’i provoni edhe ishujt Kefalonia ose Crete.

6.Francë, sigurisht një nga vendet më romantike. Parisi vendi i cili ështe sinonimi i fjalës dashuri. Nuk mund të mos e vizitoni e të bëni pushimet me romantike në një vend si ky.

|

Leave a Reply

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com