Lajme

20 August 2018

Jennifer Lopez bëhet nostalgjike! Publikon videon ku shfaqet së bashku me ish-të dashurin e saj….

Kanë kaluar 16 vjet që kur Jennifer Lopez ka publikuar videon muzikore të këngës “Jenny From The Block”. Por përmes rrjetit social Instagram Jennifer është kthyer pas në kohë duke publikuar disa momente shkëputur nga kjo video.

Por ka habitur fakti që ajo ka zgjedhur pikërisht momentin kur shfaqet aktroi Ben Affleck, i cili asokohe ishte i dashuri i J.Lo. Reagimi i fansave ishte i menjëhershëm sepse ata e kanë komentuar videon duke u shprehur nostalgjikë për kohën kur çifti ishte bashkë.

Gjatë kohës kur ishin bashkë, Jennifer dhe Ben njiheshin si ‘Bennifer’ në Hollywood, ndërsa krahas jetës personale, ata bashkëpunonin edhe në aspektin professional. Dy aktorët kanë luajtur bashkë edhe në filmat “Gigli” (2003) dhe “Jersey Girl” (2004).

2️⃣ days till #vmas…this was the first video and single off my album “This Is Me…Then”. It was probably my most personal album ever…and honestly my favorite album I’ve done so far…I just loved the sound of it and the sentiments…At that time I truly realized that being an artist meant you have to be vulnerable and bare your heart and soul…it takes courage to do that…to really show who you are at any given moment in time…and this was me then… completely. And one of the things that was important for me to remind everyone of in that moment was who I am and who I will always be…don’t be fooled by the rocks that I got I’m still I’m still…JENNY FROM THE BLOCK. #nomatterwhereIgoIknowwhereIcamefrom #VMAs #videovanguard #thisismenow #humbledandgrateful

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Ndërsa në përshkrimin e saj në Instagram, Lopez ka thënë se albumi “This Is Me…Then” ka qenë albumi më personal dhe albumi i saj i preferuar deri më tani.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com