Lajme

18 January 2018

Katy Perry një “viktimë” e rrjeteve sociale

||
0 Comment
|

Në një intervistë të dhënë së fundmi për “Refinery29” këngëtarja e famshme Katy Perry është shprehur se rrjetet sociale si Instagram dhe Twitter po zhdukin civilizimin dhe po mohojnë shoqërinë në të cilën jetojmë.
33-vjeçarja ka treguar se ndihet një viktimë e rrjeteve sociale pasi nuk e kontrollon dot nevojën për të postuar jetën e saj dhe për të komunikuar me fansat.

“Do të doja të mos kisha interes për të postuar. Ne blejmë rroba të reja dhe shkojmë në evente të ndryshme vetëm për t’i dokumentuar online”,ka thënë Perry gjatë intervistës.
Ajo shpeshherë lajmëron projektet e reja muzikore por edhe shfaq momente nga koncertet apo jeta e saj në rrjetet sociale por mesa duket Katy Perry është lodhur nga kjo gjë madje dhe këshillon të rinjtë të gjejnë të mesmen e artë, t’i shijojnë këto rrjete sociale si mënyra komunikimi por të mos bëhen të varur duke postuar gjithçka që bëjnë.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com