Lajme

14 February 2018

Konfirmohet, Rita Ora performon në Prishtinë në 17 shkurt

Këngëtarja më famë botërore, Rita Ora, do të marrë pjesë në manifestimin qendror që do të organizohet në Prishtinë, për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës.

Pjesëmarrjen e artistes me famë ndërkombëtare e ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, Adil Behramaj nga Këshilli Organizativ për shënimin e 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

Ky do jetë koncerti i parë i Rita Orës në Kosovë.

“Mund të konfirmoj se më 17 shkurt 2018, në orën 22:00, para shikueseve dhe qytetarëve të Kosovës do të performojë këngëtarja më famë botërore Rita Ora” ka thënë Behramaj.
Shënimi i 10-vjetorit të pavarësisë së Kosovës ka filluar me aktivitete të ndryshme.

Rreth 600 mijë euro janë shpenzuar për festimin e kësaj dite të rëndësishme për shqiptarët.
Ndërkaq, Rita Ora do të performojë pa pagesë në këtë koncert.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com