Lajme

09 January 2017

‘La La Land’ rrëmben disa çmime në Golden Globes 2017

“La La Land”, një musikal, me Ryan Gosling dhe Emma Stone në rolet kryesore, fitoi shtatë çmime në Golden Globes 2017, duke përfshirë çmimet e aktorëve më të mirë dhe atë të regjisorit më të mirë, për skenarin e tij, rezultatin dhe këngë origjinale. Golden Globe është ceremonia më e rëndësishme e hollivudit dhe një prej ngjarjeve më të rëndësishme në kalendarin e botës kinematografike. Kjo ceremoni u zhvillua mbrëmjen e djeshme në Los Angeles dhe u drejtua nga Jimmy Fallon.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com