Lajme

16 February 2018

Lefteris Pantazis: Është politika ajo që ndan, muzika bashkon

Këngëtari i njohur grek, Lefteris Pantazis dhe artisti shqiptar Devis Xherahu, kanë qenë duke xhiruar videoklipin e projektit të tyre të fundit dhe Dasara i është bashkuar në prapaskenë për t’u bërë një intervistë. Ndër të tjera ajo i ka pyetur në lidhje me idenë për bashkëpunim mes dy artistëve që i përkacin dy nacionaliteteve të ndryshme që herë pas here kanë pasur dhe diferencime të forta. Përgjigja e Pantelis ka qenë” Nuk besoj që popujt kanë probleme, politika është ajo që e sjell problemin…kënga i bashkon popujt”. Për të dëgjuar përgjigjen e tij të plotë ndiqni videon më poshtë.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com