Lajme

19 May 2017

Liderat e huaj ‘pushtojnë’ tregun muzikor shqiptar

Janë disa reperat që u kanë dedikuar këngë personazheve të njohur e të pushtetshëm. E nisi Getoar Selimi me publikimin në dhjetor të këngës së tij të titulluar “Berlusconi”. Një ditë më vonë Mozzik publikoi “Donald Trump”. Së fundmi Ledri, Lumi B, Gjiko dhe Skerdi bashkëpunuan për të sjellë “Pablo”. Por nuk mbaron me kaq, Big Basta ka njoftuar për këngën që do të sjellë së shpejti në bashkëpunim me reperin e ri Addictive, “Tony Blair”.
Mund të themi që i gjetëm idhujt e reperave të njohur shqiptarë. Kuriozë jemi nëse do të guxojë ndonjëri me emra liderësh shqiptarë. Kjo mbetet për tu parë…

Në fakt është njëri. Bëhet fjalë për reperin e ri Buta që ka sjellë muaj më parë “Hashish Thaçi”.
Po juve, kujt do t’i dedikonit këngë?

Coming soon #TonyBlair @addictive042 @klaudjo_triniumbeatz @elninj0 #brrraah

A post shared by HipHop producer, Lyric Writer (@bigbastaofficial) on

PABLO outnow ? (remix)

A post shared by Ledri Vula (@ledrivula) on

MY NEWEST MUSIC VIDEO IS OUT ON YOUTUBE RN. tag @hashimthaciofficial link in bio.

A post shared by Buta (@bashbuta) on

#cheers2017 #berlusconi #4mili #babastars

A post shared by GETOAR SELIMI (@ghettogeasy) on

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com