Lajme

14 June 2019

Lirohet Stresi pas 8 muajsh burgim

Arkimed Lushaj  ose siç njihet ndryshe si Stresi u arrestua në tetor të vitit të kaluar pasi iu gjet një armë zjarri pistoletë dhe dyshohej se ishte pjesë e një bande kriminale, në një dhomë hoteli në zonën e Linzës.

Gjykata e Tiranës dënoi me tre vjet burg Arkimed Lushajn, reperin e njohur me emrin “Stresi” për akuzën e “armëmbajtjes pa leje” .Për shkak të gjykimit të shkurtuar dënimi për Arkimed Lushajn është ulur në 2 vjet, por Gjykata vendosi të pezullojë pjesën e mbetur të dënimit duke urdhëruar lirimin e tij dhe lënien në liri me kusht.

 

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com