Lajme

11 April 2017

Ludacris reagon ndaj kritikut Bill O’Reilly

|
By
|
0 Comment
|

Zbulimi se Bill O’Reilly ishte i përfshirë në 13 milionë dollarë vlerë për akuzat e shumta të ngacmimit seksual dhe reklama e Pepsit nga Kendall Jenner është ishin dy nga historitë më të mëdha të lajmeve nga java e fundit.
O’Reilly ka humbur sponsorët për emisionin e tij Fox News nga akuzat dhe Pepsi u përkul ndaj presionit publik për heqjen e reklames.

O’Reilly kishte shkuar në një kryqëzatë në-ajër në vitin 2002 për reperin e Atlanta Ludacris rënë nga Pepsi si xhiruesi i famshëm për promovimin e “mosrespektimin e grave” në tekstet e tij.

Artisti i hip hop dhe fituesi iGrammy dhe O’Reilly thuhet se paten një grindje publike në një ngjarje bamirësie në vitin 2010.

Megjithatë, gjatë një ndalesë të fundit nga Mëngjes Club, Luda u pyet në lidhje me historinë e tij me The O’Reilly dhe problemet e fundit të O’Reilly në marrëdhëniet me publikun mbi keqtrajtimin e pretenduar të grave.

“Kjo nuk më takon mua për të gjykuar Bill O’Reilly në të njëjtën mënyrë si ai më gjykoi mua”,- deklaroi Ludacris. “Kjo i përket të shkuarës dhe ka të bëjë me pjekurinë dhe rritjen”.

Ai vazhdoi: “Unë jam duke lulëzuar në jetën e drejtë tani. Gjithçka unë mund të them është të shpresoj që Bill O’Reilly t’i zgjidhë këto çështje dhe të mësojë nga gabimet çfarëdo që ai mund të ketë bërë … Kjo është padyshim ironike që të dy Pepsi dhe Bill O’Reilly janë nën të njëjtin zjarr tani”.

O’Reilly ka folur edhe kundra reperave të tjerë si :Jay Z, Kanye West, Eminem, Lil Wayne, Cam’ron, Lupe Fiasco, Common dhe Snoop Dogg.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com