Lajme

06 December 2018

Modelja e njohur Alessandra Ambrosio shkëlqen me fustanin e stilistes shqiptare

 Alessandra Ambrosio ka qenë modele e Victoria’s Secret për plot 17 vite, ku vjet ajo dha dorëheqjen.

Në foton e mësipërme ajo ndodhet në Shangai, në ekspozitën e Russell James të quajtur “Backstage Secrets”. James ka shërbyer si fotograf në prapaskenat e sfilatave të Victoria’s Secret për 15 vite dhe në ekspozitë shfaq 60 fotografi të jashtëzakonshme të papublikuara më parë. Por ai që bie në sy është fustani i modeles së njohur i cili është dizajnuar nga një stiliste shqiptare Lena Berisha.

Dizenjot e Berishës janë ekstravagantë, rrëzëllitës, femërorë dhe elegantë.

Më parë, dizenjot e saj i kanë veshur Ashanti:

Dhe Bebe Rexha:

 

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com