Lajme

12 January 2018

Ndahet nga jeta mjeshtri i valles shqiptare, Rexhep Çeliku

Është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 63-vjeçare mjeshtri i valles shqiptare Rexhep Çeliku.

Prej kohësh ai vuante nga një sëmundje e rëndë.

Rexhep Çeliku ishte solisti i parë i Ansamblit të Këngëve dhe Valleve, ndërsa vetëm pak ditë më parë Presidenti Meta i akordoi titullin “Nderi i Kombit”.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com