Lajme

06 June 2018

Në albumin e dytë të Ermal Metës do ketë edhe këngë shqip

Këngëtari i njohurshqiptar, Ermal Meta, dhuroi një spektakël të vërtetë në koncertin madhështor të mbajtur në sheshin “Skënderbej”. I ftuar në emisionin “Në kurthin e Piter Panit”,
Ermali ndau mjaft detaje nga jeta e tij.

Ai tregoi se si shumë shqiptarë të tjerë, kishte emigruar në Shqipëri për shkak të një jete më të mirë. Meta tregoi gjithashtu se kishte qenë i zemëruar se pse juria profesioniste e Italisë i dha zero pikë Shqipërisë në “Eurovision”.

Ndërsa i pyetur se nëse do të bëjë ndonjë këngë në shqip në të ardhmen, Ermali tha se e ka menduar këtë gjë, dhe do të realizojë një këngë shqip në albumin e dytë.

|

Leave a Reply

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com