Lajme

11 January 2019

Një nga aktoret më të dashura për publikun shqiptar, ka humbur nënën e saj

Aktorja e njohur turke, Hande Erçel ka humbur nënën e saj.

Aylin Erçe, prej kohësh po vuante nga një sëmundje e rëndë, dhe Hande i kishte qëndruar pranë gjatë gjithë kohës.

Sipas “Haberler.com”, nëna e aktores turke po trajtohej nga kanceri, por nuk e fitoi dot betejën me të dhe u nda nga jeta mëngjesin e sotëm.

Aylin Erçel i ishte përkqeësuar gjendja javën e fundit të vitit 2018 ndërsa për shëndetin e saj, Hande kishte folur në disa intervista.

Kujtojmë që Hande Erçel njihet si Selin në serial “Vajzat e diellit”, po ashtu ka aktruar edhe në disa role tjera filmike.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com