Lajme

17 May 2018

“One Kiss” e Duas dhe Calvin Harris në vendin e parë për të pestën javë rresht

“One Kiss” e Dua Lipës dhe Calvin Harrisit po vazhdon të pëlqehet prej publikut.

Dyshja e kanë sjell javë më parë këngën e re, e cila u shndërrua në hit .
Edhe këtë javë, për të pestën rresht, kënga renditet në vendin e parë të top listave në Britani të Madhe.

Dyshja vetëm këtë javë ka shitur rreth 39 mijë kopje ndërsa ndiqet me prej Drake me këngën “Nice For What”.

Theksojmë se deri më tani videoja e këngës është shikuar rreth 48 milionë herë në YouTube pas versionit që u soll pa video, i cili është dëgjuar mbi 64 milionë herë.

Bukuroshja 22-vjeçare aktualisht është për pushime në disa prej vendeve më turistike portugeze para se të filloj turneun e ri.

Lipa gjatë verës do të performojë në Prishtinë në festivalin “Sunny Hill Foundation”.

|

Leave a Reply

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com